Yeni evlenen birçok çift, kirada oturmak zorunda kalmaktadır. Yeni ev satın alabilmek için birikim ve kredi taksiti ödeme gücüne sahip olmak gerekiyor. Birikimevim faizsiz finansman sistemleri sayesinde, yeni evli çiftler, taksitle ev sahibi olabiliyorlar. Hiç birikimleri olmasa bile kayıt oldukları sisteme hiç zorlanmadan ödeyebilecekleri taksit seçenekleri ile ödeme yapmaya başlıyorlar. Kısa süre sonra noter huzurunda yapılan sıra çekilişi ile evi alacakları tarih belirleniyor. O tarihte Birikimevim evi satın alıyor ve yeni evli çifte teslim ediyor.

Kendi Evinde Oturmak

Herkes, kiradan kurtulmak ve kendi evinde oturmak ister. Birikimevim faizsiz sistemleri ve taksit seçenekleri ile herkes kısa sürede ev sahibi olabiliyor. Bu sisteme dahil olanlar, ev kirası ödemek yerine taksit ödeyerek, ev sahibi olabiliyorlar.

Faizsiz Ev Nasıl Alınır?

Ülkemizde, birçok kişi bankaların sunduğu faizli kredileri kullanarak ev satın almaktadır. Birikimevim faizsiz ev satın alma seçenekleri sunuyor. Katılımcılar, faizsiz olarak, taksit ödemeye başlıyor ve birikimlerini yapıyorlar. Hiç birikimleri olmasa bile Birikimevim finans desteği ile seçtikleri evi kısa sürede alabiliyorlar. Uygulanan yöntemlerde hiç faiz yoktur ve faiz ödemeden ev sahibi olunabiliyor.

 

Destek Sistemleri

Birikimevim firması tarafından sunulan hizmetlerdeki amaç, kişilerin kredisiz ev ve araba sahibi olmasını sağlamaktır. Farklı seçenekler oluşturabilmek için üç farklı sistem sunuyorlar.
Bu sistemler şunlardır;
Sabit sistem
Erken teslimatlı sistem
Serbest sistem
Sistemler arasındaki fark, satın alınmak istenilen evin alınacağı tarihin ve ödenecek olan aylık taksit miktarının farklı olmasıdır.

Katılım Süreci

Yeni evli çiftler ev almak istediklerinde, ne kadar finansman desteğine ihtiyaç duyduklarına karar verirler. Daha sonra bütçelerine göre zorlanmadan ödeyebilecekleri aylık taksit miktarını belirler ve Birikimevim sistemlerini inceleyerek, katılım için başvurularını yaparlar. Faizsiz ev almak için en iyi seçeneklerden birisidir ve her katılımcı, ödeyeceği taksit miktarını, ara ödemeleri, taksit sayısını kendisi belirleyebiliyor. Satın alınmak istenilen evin değeri belirlendikten sonra kişiler, peşinatlı ya da peşinatsız ev sahibi olma seçeneklerinden birisini seçerek dahil olabiliyorlar.