Tasarruf fon havuzu nedir? sorusu tasarruf finansman faaliyetinin hayatımıza girmesi ile merak konusu oldu. Tasarruf fon havuzu sayesinde birikmiş tasarruflarınızı yani paranızı görebilirsiniz.

Finansmanların ödemelerinden geriye kalan para miktarını öğrenebilirsiniz. Tahsisat ile sağlanan tutarları görebildiğiniz gibi, elinizdeki para miktarını da öğrenmeniz mümkündür. Birçok amaca hizmet eden fon havuzu aslında tasarruf bakiyenizi sorgulamanızı sağlamaktadır.

Kolay bir şekilde alacağınız bu hizmet için, yatırım yapacağınız sisteme de; organizasyon ücreti denmektedir. Kredisiz ev almak için oldukça uygun bir modellemedir. Faizsiz bir şekilde ev sahibi olmak artık çok kolay! Avrupa’da bu sistem sıklıkla kullandığı için herkes ev sahibi olabiliyor. Ayrıca devlet vatandaşların mağdur olmaması için tüm önlemleri de almıştır.

Varlık Sahibi Olmak için Tasarruf Fon Havuzu Nedir?

Ev sahibi olmak için faiz ödemenize gerek kalmayan bu sistem sayesinde kiracılığa son! Kira öder gibi bu sisteme kayıt olun ve yatırımlarınız yapmaya başlayın. Sisteme katılmak için belirlenen sözleşme dahilinde maddeleri kabul etmeniz gerekiyor. Sözleşme maddelerine göre ilk önce tasarruf etmeniz gerekiyor.

Yani faizsiz finansman faaliyetleriniz için bir miktar para biriktirip daha sonra varlık sahibi olabilirsiniz. Resmi gazetede açıklanan kanuna göre artık çatılı dükkanlarda faizsiz finansman faaliyetleri içerisinde yer alacak.

Ev sahibi olmak ya da dükkan almak artık çok kolay! Araç yatırımlarının da yapıldığı sistemde herkes için yer var. Önemli olan bu yerleri en uygun seçenekleri değerlendirerek satın alabilmektir. Bu konuda Birikimevim kurumu sizlere yardımcı olmak üzere çalışmalarını yürütmektedir.

Ev Sahibi Olmak İçin Beklemeye Son!

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşların mağduriyet ile karşılaşmaması için, faizsiz finansman faaliyetlerini kanunlaştıran devlet sayesinde herkes ev sahibi olacak! Bankalardan yüksek faizli kredi çekmek istemeyenler için bu sistem, alternatif bir çözümdür. Belirlenen sözleşme maddelerine göre tasarruf hesabınızda para biriktirerek, kira öder gibi ev sahibi olmanız mümkün!

Tasarruf fon havuzu nedir? sorusuna cevap olarak, tüm yatırım, birikim ve tasarruflarınızı görebileceğiniz bir havuzdur şeklinde yanıtlayabiliriz.

Bu sorunun cevabına göre iletişim kuracağınız finans kurumundan ev alma konusunda seçenek hazırlamalarını isteyebilirsiniz. Güvenli faizsiz finans kurumu olan Birikimevim ile bu çalışmayı yapabilirsiniz.