Tasarruf finans sözleşmesi müşteri odaklı bir sözleşme olmaktadır. Kişiler ev almak veya taksitle araba almak istediği zaman bu sözleşme oldukça avantajlıdır. Çünkü kişiler bu atılımlara girdiklerinde bazen vazgeçmek istedikleri zamanlar olabilir.

Bu kapsamda faizsiz ev ödeneğine giren bir kişi ilk 14 gün içinde cayma hakkına sahip olabiliyor. Bu sayede de diğer tasarruf ödeneklerini de almaya hak kazanabilmektedir. Bununla birlikte faizsiz finans şirketleri de denetlemeye girmiştir.

Bu sayede müşteri odaklı bir prosedür oluşturulmuştur. Buna ek olarak ise kişilerin Birikimevim tarzı kurumlar ile anlaşması avantajlı hale geldi. Bu kapsamda tasarruf finansman sözleşmesi nedir? Sorusunun cevabı tamamen müşteri odaklı olarak diyebiliriz.

Tahsisat Nedir?

Tasarruf finansman sözleşmesi gereğince belli şartların yerine getirilmesi ödenek yapılmasıdır. Bu kapsamda ev sahibi olmak isteyen bir kişi belli şartlar sağlanması ile tahsisat sağlanır. Bu tahsisat kişinin faizsiz ev veya taksitle araba almaya karar vermesi ile olmaktadır.

Satıcı ve müşteri arasındaki şartlar sağlandığı zaman tahsisat tam anlamıyla gerçekleşir. Yeni sözleşmelerin çıkması ile tahsisatın da içinde olması hem satıcı hem de müşteri açısından avantajlıdır.

Bu sayede mal sahibi olmak isteyen müşteri güvenilir finans şirketleri ile anlaşabilir. Tahsisat satın alma işlemi sonrasında aracı firmaya ödenen hizmet bedeli olarak da tanımlanmaktadır. Bu noktada imzalanan sözleşmenin detaylarına dikkat etmek durumundasınız! Ancak bu sayede sorunsuz bir şekilde mülk edinmeniz de mümkün hale gelecektir!

Peşinatsız Ev ile Ev Almak

Peşinatsız ev sahibi olmak için birçok kurum vardır. Bu sistem sayesinde ev sahibi olmak için senelerce bütçenizi kenara ayırmak zorunda kalmazsınız! Bu sayede taksitle öder gibi peşinatsız bir şekilde ev almak mümkün oluyor.

Bunun için Birikimevim gibi kurumlardan danışmanlık alarak soru işaretlerinizi giderebilirsiniz. Aynı zamanda istediğiniz tarzda ev ve fiyat seçeneklerine göre avantajlı seçimler yapmak da mümkün oluyor. Bununla birlikte yeni sözleşmeler de oldukça müşteri odaklıdır.

Tasarruf finansman sözleşmesi nedir? araştırmalarını yaparak haklarınızı da sonuna kadar kullanabilirsiniz. Tasarruf finansman sözleşmesi, yatırım yapmak isteyen tarafla finansman sağlayan arasındaki sözleşmeye denir!