Tasarruf finansman faaliyeti finansman şirketlerinin yönetiminde daha iyi olması için düzenlenen bir tasarıdır. Bu kapsamda müşterilerin ev sahibi olmak gibi atılımları daha güvenli şekilde yapılıyor.

Bu sözleşmeler sayesinde şirketlerin ortaklığı ve yeterli mali güç ile hareket etmesi de planlanmıştır. Bu adımların atılması ile de taksitle ev alma seçenekleri çok daha güvenilir bir şekilde yapılmaktadır. Çünkü günümüz şartları ile bankalar aracılığı ile araba ve ev almak oldukça zorlu olmaktadır.

Bu kapsamda tasarruf finansman faaliyeti nedir? Sorusu diğer gelen tasarılarla da ilişkilidir. Her biri birbiriyle bağlı olup hepsinin asıl amacı müşterilere sunulan avantajlardır. Ülkemizde tasarruf finansman faaliyetlerinin etkili bir düzeyde gelişim göstermesi beraberinde çok önemli kazanımları da getirmektedir. Zira bu tür finansman hizmetleri sayesinde ev ya da araba satın almak çok daha pratik olmaktadır!

Tasarruf Finansman Sözleşmesi Nedir?

Tasarruf finansman faaliyeti kapsamında birçok etmen de birbirini izlemektedir. Bunlardan bir diğeri ise tasarruf finansman sözleşmesi olmaktadır. Bu sözleşme tamamen müşteri odaklı bir sözleşme türü olmaktadır.

Müşterilerin banka sistemine girmeden direkt olarak faizsiz ev almak istemesiyle ilgilidir. Bu kapsamda müşteri imzaladığı sözleşmeyi takip eden 14 gün içinde cayma hakkına sahip oluyor. Bununla birlikte katılım bedeli şirkette kalarak ödemelerini alabiliyor. Bu atılımlar Birikimevim kapsamın müşteri odaklı olmaktadır. Bu sayede müşteriler peşinatsız ev kapsamında ev sahibi olabiliyor.

Birikimevim ile Ev Almak

Birikimevim ile ev almak günümüz koşullarında oldukça mantıklı bir adımdır. Çünkü bankaların sunmuş olduğu sayısız taksit seçenekleri yada faiz oranları gibi şeyler sunmamaktadır.

Bu kapsamda taksitle ev almak çok daha kolay olmaktadır. Aynı zamanda taksitle araba imkanı da sunan Birikimevim ile taşınır mal sahibi olabilirsiniz! Bununla birlikte yönetmeliğe giren sözleşmeler ile yatırım yapmak çok daha güvenilir olmaktadır.

Çünkü bu sözleşmeler şirketlerin mali gücü açısından adım atılırken asıl adım müşteri odaklıdır. Bu kapsamda tasarruf finansman faaliyeti nedir? Sorusu direkt olarak Birikimevim ile alakalıdır. Tasarruf finansman faaliyetlerinin her zaman geniş kapsamlı bir faaliyet alanının bulunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz!