Ev ev sahibi olmak, özellikle kirada oturan bireylerin yapmak istediği yatırımların başında gelir. Ancak ev almak için, yatırıma ihtiyaç duyulması nedeniyle; birçok insan kampanyalardan yararlanmadan ev sahibi olamaz. Birikim evim ofisleri tarafından, ev sahibi olmak isteyen bireyler için çeşitli kampanyalar düzenlenir. Bu kampanyalardan bir tanesi de senetle ev alımı kampanyası olarak ifade edilebilir. Senet hazırlanarak ev alınırken dikkat edilmesi gereken önemli durumlar söz konusudur.

Senetle Ev Sahibi Olmak İsteyenler Neler Yapmalıdır?

Senet kullanarak ev alınmak istendiğinde, ilk olarak gereken belgelerin neler olduğu bilinmelidir. Bu belgeler, Birikimevim kampanyaları için özel olarak belirlenir ve kişilerin öğrenmek için bu ofislere müracaat etmesi gerekir.
Bununla birlikte, genel olarak istenen kampanya belgeleri şu şekilde ifade edilebilir:
Kişinin sahip olduğu ve mali ederi olan bir varlığın belgesi
Hazırlanacak olan senet için kişiye kefil olacak duruma uygun bir birey
Aylık gelir belgesi
Mali durum belgesi
Gibi belgeler, kampanyaya katılım esnasında istenen belgelerdir. Ayrıca kişinin sahip olduğu nüfus cüzdanına ait fotokopi de bulunmalıdır.

Senetle Ev Sahibi Olmak Nasıl Sağlanır?

Senet senet kullanarak ev almak faizsiz ev alma yöntemlerinden bir tanesidir. Bu sebeple de sıklıkla tercih edilir. İşlemi sağlamak için ilk olarak Birikimevim ofislerine istenen belgeler teslim edilir. Ofiste bulunan danışanlar tarafından gerekli kontroller sağlanır. Burada kişinin evraklarının doğruluğu araştırılır ve kampanya katılımına uygun olup olmadığı kişiye bildirilir.

Kişinin uygun olduğu anlaşıldığı zaman senet maddelerinin hazırlanmasına geçiş yapılır. Hazırlanan senet içerisinde, kişinin aylık olarak ödemesi gereken tutar belirtilir. Ek olarak, ödeme tarih aralıkları ve evin teslim alınma tarihi gibi bilgiler de yer alır. Birikim evim görevlileri ve ev sahibi olmak isteyen bireyin imzasıyla senet hazırlanarak ev alımı işlemi tamamlanır.

Senetle Ev Sahibi Olmak İsteyenler Hangi Durumlara Dikkat Etmelidir?

Senetle ev satın almak, faizsiz ev alma yöntemlerinden olduğu için bireyler tarafından rağbet gören bir yöntemdir. Bu sebeple dolandırılma durumuna dikkat etmek oldukça önemlidir.