Dünyayı etkileyen covid-19 pandemik salgını nedeniyle dünya ekonomisinde ters yönde gelişmeler yaşanıyor. Yeni bir oluşumun başlamasıyla birlikte piyasalarda öngörülemez bir hareketlilik söz konusu. Bunun en büyük sebebi gayrimenkul fiyatlarındaki düşüş ve 2019 yılına kıyasla %3,2’lik bir daralmanın yaşanmasıdır.

Fiyatı Düşen Konutları Tercih Etmek

Konut fiyatlarının düşme sebebi vatandaşların var olan ikinci evlerine yerleşmeleri ve diğer evlerini elden çıkarmak istemeleri olabildiği gibi nedenleri farklıdır. Fiyatların düşmesi avantajından yararlanabilirsiniz.

Bunlar;

  • Ekonomik yetersizlik
  • Çalışanların işten çıkarılması
  • Gelir düzeyinin azalması
  • Borçlanmanın artması
  • Evlerini uygun fiyata satan vatandaşın nakit ihtiyacı
  • Göç

Bu sebeplerden özellikle göç en önemli etkenlerdendir. Sokağa çıkma yasaklarının uzaması ile kendi memleketine gitmek isteyen kişiler göç dalgası başlatıyor. Bu nedenle evlerini satarak yeni bir yaşama sahip olmanın hayalini kuruyor. Evini satan kişilerin alan kişilerden yoğun olması ise konut fiyatlarını aşağı çekiyor. Siz de bu durumu avantaja çevirebilir ev alma yöntemleri arasında düşen fiyatlardan yararlanma yöntemini seçebilirsiniz.

Peşinat Verip Ev Alabilirsiniz

Sadece peşinat vererek kredisiz ev alabilir ve kalan taksitlerinizi aylık olarak ödeyebilirsiniz. Peşinat verdiğinizde birikim havuzunda toplanan ödemeler her kura çekilişinde onlarca kişi ev sahibi oluyor. Evinize geçtiğinizde ödemelerinize kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Peşinat vermeniz ön kura grupları arasında yerinizi almanızı sağlıyor.

Peşinatsız Ev Alabilirsiniz

Peşinat vermeden de dilediğiniz ödeme koşullarını belirleyebilir ve yaptığınız ödemeler ile ev sahibi olma yolunda ilerleyebilirsiniz. Faiz yok kredi yok, ödediğiniz tutar değerinde eviniz sizleri bekliyor.

Covid-19 Dönemi Tasarruftan Yararlanın

Evden çıkmamak bazen paranızın cebinizde kalmasını sağlıyor. Günlük yaşamda harcadığınız; yol, yemek, kozmetik, alışveriş, kuaför ve diğer masraflarınız artık cebinizde kalıyor. Birçok kişi evden çıkmadığı zamanlarda çok şey öğrendi. Hesap yapmayı, normal şartlarda ne kadar harcama yaptığı gibi farkındalık süreci başladı. Çalışamayıp kira ödeyenler ise bir evin kıymetini daha çok anladı.

Ev Peşinatı İçin Düşen İhtiyaç Kredisi Faizinden Yararlanmak

Konut kredilerinin faizleri ve uzun vadeleri can sıkıyor. İhtiyaç kredilerinde covid-19 kampanyalarından yararlanın ve peşinatınızla birikim firmasına gidin, kalan için kısa vade seçeneklerinden yararlanın.