Ev satın almak büyük hayaller arasında yer alır. Çünkü ev maliyetleri hem pahalı olup hem de bütçesi kısıtlı olanlar için imkansız gibi görünmektedir. Ev sahibi olmak insanı pek çok sıkıntıdan kurtarır.

 • Kiracı olmaktan kurtarır
 • Bir mal sahibi olduğu hissi verir.
 • Kira miktarının sürekli artışı psikolojik olarak rahatsızlık hissi verdiği için ev sahibi bu sıkıntıdan kurtulur.
 • Sürekli farklı nedenler bahane edilerek ev taşıma sorunu yaşanmaz
 • İstenilen şekilde döşenir.
 • Çoluk çocuğa bir miras bırakılır.

 1. Birikim Yapmak

Damlaya damlaya göl olur atasözü gereği küçük birikimler yapmak gerekir. Bu birikimler ilerde bir ev satın almak için destekleyici olacaktır. Bu birikimler ev sahibi olmak için son derece önemli bir tasarruf şeklidir. Bu tasarruflarınızı Birikimevim’de değerlendirebilirsiniz.

 1. Süreklilik Arz Eden İşiniz Olmalı

Evin reisi olarak ya da ev de çalışan bir kaç kişinin desteği ile ev alabilirsiniz. Sürekli bir para akışının olması sayesinde çek veya senetle ev satın alabilirsiniz. Senetlerinizi düzgün ödediğiniz zaman eviniz belli bir süre sonra sizin olacaktır.

 1. Kira Öder Gibi

Ömür boyu kirada kalmak ve bu kira parasını sürekli ödemek yerine ev satın alarak bankalardan veya bu alanda hizmet veren Birikimevim gibi firmalara uzun yıllar kira öder gibi bir uygulama ile ev sahibi olabilirsiniz.

 1. Altın – Döviz Borçlanarak

En sıklıkla rastladığımız yöntemlerden biri olan bu yöntemle ev sahibi olmak mümkün. Bu konuda hısım ve akrabalardan altın veya döviz borçlanılarak ev satın alan pek çok insan vardır. Bu durumda en büyük risk ülke ekonomisinin seyrinde olmaktadır. Hısım ve akraba acele etmiyorsa sorun olmamaktadır.

 1. Taksitlendirme

Taksit şeklinde bir ev satın almak artık hayal değil. Uzun vadede az ve bütçenizi zorlamayan taksitlerle ev almak mümkün. Bunun için ödeme şekilleri ve alacağınız evin ebadına uygun maliyet için Birikimevim ile anlaşma yapmak.

Taksitle ev almanın pek çok yolunu sunan Birikimevim danışmanlarından gerekli bilgileri alabilir ve ev sahibi olanların yöntemlerini görebilirsiniz.