Kredi kartı kullanımı günümüzde hızla yaygınlaşmaktadır. Herkes birden fazla kart kullanımına sahiptir. Maaşınızın yatmış olduğu bankalar, düzenli banka kredi ödemeleri, bankaların liste takibine takılmamak gibi durumlar kullandığınız kartın limitini ve sayısını arttırmaktadır. Doğru kullanım yapıldığında kişinin işlerini kolaylaştıran etken durumundayken, yanlış kullanımı kötü sonuçlara sebebiyet verebilir.
Taksit imkânları, ödemeleri erteleme özellikleri, para puan gibi sanal paralar kazandırma ve özendirici kampanyalar daha çok alışveriş yapmayı sağlar. Her bankanın kendine özgü kartı ve kampanyaları bulunur her birinden ayrı ayrı faydalanmak isteyen kişiler hepsine başvuru yapmalıdır.

Kredi Kartı ile Birikim Nasıl Yapılır?

Kart kullanımı bu kadar fazla iken yatırım yapmak oldukça zor olabilir. Çevremizde ki her şey bizi alışveriş yapmaya iter. Bu durumu doğru hareket ederek kendi lehimize çevirmek mümkündür. Fiyat olarak pahalı bir ürünü kart sayesinde internetten kampanyada almak oldukça uygun olabilir. Taksit imkânları sayesinde tek seferde bütün ücreti vermek kişiyi zorlayan bir durumken, her ay belirli bir miktar ödemek bize ödeme kolaylığı sağlayabilir. Geri kalan ücretin belirli kısmını bankaya yatırabilir, kumbarada toplayabilir veya ziynet eşyaya çevirebiliriz.

Zor zamanlarımızda kullandığımız, geleceğimiz için sakladığımız veya ailemize bırakabileceğimiz fon oluşturabiliriz. Bireysel emeklilik veya bankaların kumbaram gibi kampanyaları da aynı mantıkla hareket etmektedir. Her ay düzenli olarak belirlenen miktar kartınız veya hesabınızdan sizin adınıza çekilip belirli bir yerde biriktirilir. Belirli sürelerde tutulan paralar, katlı payları ile birlikte size geri ödenir. Ufakta olsa bu tarz uygulamalar ile ileriye dönük hesaplarınızı daha iyi kontrol edebilir. İhtiyaç anında elinizin altında bulunan miktarı kullanabilirsiniz.

Kredi Kartınızla Harcadıkça Birikim Yapılır mı?

Bankalar sürekli olarak kart kampanyaları yapar. Her zaman kişiyi kartı kullanıma teşvik etmek amaçlanır. Kullanılan kartların sürekliliği için bazı reklamlar yapılır. Harcadıkça kazan, harcadıkça biriktir gibi para puan, sanal para tarzı paralar hediye edilir. Belirli bir alışveriş miktarının üzerine ulaşınca, hediye paralar bulunur. Bu tarz reklam uygulamaları ile daha çok alışveriş ve kart kullanımı yaygınlaştırılıp birikim yapılabilir.