Kiracı olarak yaşayan vatandaşların akıllarına gelen ilk yatırım konut alma ihtiyacıdır. En ucuz koşullarda ev sahibi olmak isteyen vatandaşların son zamanlarda faizsiz ev sistemlerine olan ilgisi konut artışlarına da neden olarak konut piyasasında hareketlenmeye yol açmıştır. Bankalarda konut kredisi başvurularında banka öncelikle müşterilerinden evin %15’lik bedelini peşinat olarak göstermenizi isteyecektir. Bu beyanınızdan sonra %80’lik kısmını kredi olarak sizlere sunacaktır. Fakat talep ettiğiniz kredi miktarına bankaların uygulayacağı belli faiz oranları vardır. Bu oranlar ek maliyet ve faiz yükünü oluştaracak sonuçtada özellikle dar gelirli vatandaşların bütçelerini sarsarak kredi taksitlerini ödeyememe noktasına gelmelerine neden olacak ve maddi kayıplar meydana gelecektir. Bu yüzden faizsiz ev alma sistemleri dar gelir grubu vatandaşlarına daha cazip gelmektedir. Ayrıca kredisiz,senetle konut satışı yapan inşaat şirketlerinin yaptığı kampanyalarda kredisiz ev almak isteyenlerin araştırdıkları diğer bir ko kredisiz direk inşaat şirketlerin kampanyalarına dahil olma yöntemidir.

Faisiz Ev Alma Sistemleri En İyi Yöntem

Düşük maliyetlerle ev almak için, faizsiz ev alma imkanı sunan şirketler, peşinatsız ve uzun vade seçenekleriyle birçok hizmeti dar gelir grubuna sunmaktadır. Bu yöntemlerin büyük avantajı; faizsiz işlemler olması sebebiyle düşük maliyetin söz konusu olmasıdır. Bunun için sektörde hizmet veren birçok firmadan uygun olanın tercih edilmesi yeterli olacaktır.

Peşinatsız ve Faizsiz Ev Alma

Konut almayı planlayanlar için bu sistemler çoğunlukla tercih ediliyor. Firmalarla irtibat kuran ev alıcılarının sadece uygun şartlardan birini seçerek istedikleri sisteme dahil olmasıyla düşük maliyetli konut alma imkanını yakalamış oluyor.
Bu sistemlerin en önemli avantajı; hiç bir peşinatın istenmeyecek olması. Müşteriler kendileri isterse peşinat ödemesi yapabilirler. Bu tür ev satın alma yöntemlerinde evialacak kişiler ödeme planlarını kendileri oluşturuyor.Yani uygun ödeme koşullarını bizzat kendisi oluşturuyor.

Faizsiz Ev Satışı Kampanyaları Yapan Konut Firmaları

Bu kampanyaların en dikkat çeken özelliği müşterilerine vadeli konut satışı imkanlarını sunması. İnşaat firmaları yapmış olduğu bu kampanyalarla müşterilerinin koşullarına göre senet ve ipotek yoluyla ödeme planlarını oluşturuyor. Faiz ödemesi yapmak istemeyen vatandaşlar bu vadeli satış yöntemiyle ev sahibi olabiliyor. Kampanya kapsamında ödeme miktarlarının yüksek olması dezavantaj olsada bu yöntemde tercih ediliyor.