Kredisiz peşinatsız ev sahibi yapan yöntemler, kiracıların umudu oldu. Birey veya aile olmak fark etmeksizin, geleceğe umutla bakabilmek adına düşük maliyetler ile yatırım yapmak avantajdır. Bu yatırımların içerisinde konut özel bir yer tuttuğundan, özellikle de kiracıya ev alma konusunda peşinatsız ev kampanyaları bulunmaması, bankacılık sektörünün ayıbı olarak nitelendirilebilir. Ancak, bu konuda yıllardır hizmet vermekte olan bir başka sektör, hem kiracının hem de ev ve araç almak isteyen herkesin avantajına çalışıyor. Sistemin ve sektörün adı ise Faizsiz ev alma sistemi şeklinde nitelendiriliyor.

Peşinatsız Ev İçin Düşük Maliyet

Ev sahibi olmak hem bir yatırım biçimidir hem de güvence. Kira ödediğiniz onca yıla acıyor ve geleceğe umutla bakmak istiyorsanız, bu durumda ev almak kadar doğru bir iş gerçekleştiremezsiniz. Satın almak isteyeceğiniz ev için en önemli masraf kalemi ise kuşkusuz ki peşinat kısmı. Banka kredisi ile satın alınması düşünülen evler için %20 peşinat zorunluluğu, uzun yıllardır hayatımızda. Ek olarak, faiz ile birleşince geri ödeme konusunda bankaya giden bu meblağ, aslında büyük bir dezavantaj. Ancak, eğer isterseniz peşinatsız da ev sahibi olabilirsiniz.

Peşinatsız Ev Senet ve Taksitle

Hem taksitle hem faizsiz hem de peşinatsız bir biçimde ev sahibi olmanın mümkün olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Bu dönemde bankalara nazaran daha önemli avantajlar barındıran faizsiz ev alma sistemleri, kapış kapış ev satılmasına neden oluyor. Türkiye’nin her ilinde ve her noktasında ev sahibi olabileceğiniz, araba alabileceğiniz ve hem araba hem de ev için peşinat zorunluluğu barındırmayan bu sistemler, geleceğe umut aşılamanızı ve kendinize ait bir ev, bir araba almanızı mümkün kılıyorlar. Bunu yaparken senetle ve taksitle işlem sunmaları da cabası.

Peşinatsız Ev Farkı

Herkes için para biriktirmek ve peşinat toplamak kolay bir iş değil. Özellikle de dar ve orta gelirli vatandaşlar için geçim sıkıntısının yaşandığı bir dönemde yaşıyor olduğumuz düşünülürse, insanların peşinat düşünmeden de ev sahibi olmaları gerekli diye düşünüyoruz. Bizler gibi düşünen faizsiz ev alma sistemleri, peşinatsız ev alma fırsatı tanıyor ve bununla birlikte taksitle, senet üzerinden düzenlenen bir plan çerçevesinde faizsiz ev sahibi de yapıyorlar. Bu fırsattan yararlanmak için firmalara ait iletişim numarasından irtibat kurabilirsiniz.