Ev sahibi olmak birçok genç insanın hayalidir. Her ay ev kirası ödemek zor geldiği için herkes doğal olarak kendi evinin sahibi olmak istiyor. Konut kredisi çoğunlukla faizli olarak verildiği için vade sonunda önemli miktarda geri ödeme yapılmak zorunda kalınıyor. Bu açıdan faizsiz en uygun konut kredisi Birikimevim’de sunularak onlarca insan hayallerine kavuşuyor. Birikimevim sahip olduğu farklı alternatiflerle dileyeni ev sahibi yaparken ödeme yöntemlerinde çeşitliliğe sahiptir.

Her Aynı Miktarda Ödeme Yaparak Ev Sahibi Olmak

Bu yöntemle ev kredisi almak isteyenlerin yapmaları gereken şey çok basittir. İlk olarak sisteme kaydolarak ihtiyaç duyulan kredi miktarı bildirilir. Herhangi bir peşinat ödemeksizin sisteme dahil olunur ve her ay ne kadar ödenebileceği taahhüt edilir. Daha sonra kontrat imzalanarak eve ne zaman sahip olunacağı belirleniyor. Noterde yapılan kura çekilişiyle birlikte tarihler belirleniyor ve belirlenen tarihte ev alınıyor.

Erkenden Teslim Alarak Ev Sahibi Olmak

Bu sistemde ev sahibi olmak daha kısa sürede gerçekleştiği için bu ismi almıştır.
Bu sisteme dahil olunarak aşağıda yer alan kriterlerin karşılanması yeterlidir:
Sisteme gerekli kayıt işlemlerini gerçekleştirerek ne kadar ev kredisi istendiğini ibraz etmek,
Her ay ödenecek miktarı bizzat belirlemek,
Noterde yapılacak kura çekimlerini beklemek ve tarihi öğrenmektir.
Bu işlemlerden sonra yapılması gereken evin alınacağı günü beklemek ve her ay ödemeleri düzenli yapmaktır. Buradaki avantaj bekleme süresinin daha kısa olmasıdır.

Ödemeler Serbestçe Yapılarak Ev Sahibi Olmak

İstenilen eve bir an evvel sahip olmak isteyenlere göre bir sistem daha var. Bu sistem ödemeleri serbest usule göre yapılmasına imkan vererek kişileri ev sahibi yapıyor. Dilenen miktarı ara ödeme yapmak suretiyle ödemeye imkan veren bu sistemde istenirse ödenen miktarını yükseltmek de mümkündür. Bu sistem diğerlerine göre kişiye daha fazla ve daha kısa sürede ödeme yapma olanağı sağlayarak ev sahibi yapıyor. Bu sistemde de konut kredisi için herhangi bir peşinat ödeme yükümlülüğünün olmaması oldukça dikkate değer bir avantaj olarak ortaya çıkıyor.