Ev almayı hemen hemen herkes istemektedir. Fakat yeni evlenecekler içinse ev almak oldukça önemlidir. Günümüzde sürekli artış gösteren ev fiyatları insanların ev almalarının önüne geçmektedir. Bu nedenle ev almak isteyen kişiler bankaların vermiş oldukları konut kredilerine başvurmaktadır. Fakat konut kredisi alımı sonucunda neredeyse iki daire fiyatını tek ev almak için ödemektedirler. Bunun önüne geçip insanları faiz ve peşinat yükünden kurtarmak için av almanın başka yolları da bulunmaktadır.

Peşinatsız, kredisiz, faizsiz ev alma yolları şunlardır:

  • Taksitle ev alma yolu
  • Tasarruf yaparak ev alma yolu

Bu yöntemlerden herhangi birini seçerek siz de kısa sürede dilediğiniz evin sahibi olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bu yöntemlerden birini seçmek ve dilediğiniz evi belirlemek olacaktır.

Taksit Ödeyerek Nasıl Ev Sahibi Olunur?

Taksit ödeyerek kısa sürede hayallerinizdeki evi satın alabilirsiniz. Kiracıya ev kampanyası ile dilediğiniz eve kira öder gibi eşit taksitlerle sahip olabilirsiniz. Üstelik ödeyeceğiniz taksit tutarınız ve vade sayısını da kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Bu sayede gelirinize göre tutarı her ay taksit şeklinde ödeyerek evinizin sahibi olabilirsiniz. Üstelik faiz, peşinat ve krediye bulaşmadan rahat bir şekilde evinizi alabilirsiniz. Taksit yöntemini seçerek hayallerinizde bulunan eve kiradan kurtularak kolay bir biçimde sahip olabilirsiniz.

Tasarruf Yaparak Nasıl Ev Sahibi Olunur?

Tasarruf, bir diğer adıyla birikim yaparak ve sabır göstererek ev sahibi olabilirsiniz. Gelirinizden her ay belirli bir miktar ayırarak, birikim yapabilir ve bu birikimler sonucunda kendi evinizi satın alabilirsiniz.

Tasarruf yaparken sabırlı olmalı ve düzenli tasarruf yapmanız gerekmektedir. Tasarruf yaparken dikkat edilecek bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle, alacağınız evi belirlemelisiniz. Bu şekilde daha fazla motivasyon olabilirsiniz. Ardından her ay düzenli bir biçimde gelirinizin harcanmayan kısmını birikime konu etmelisiniz. Ayrıca ihtiyaçlar dışında harcama yapmamalısınız.

Yapmış olduğunuz birikimleri ise güvenli bir biçimde muhafaza etmelisiniz. Bu sayede düzenli bir biçimde tasarruf yapıp, aynı zamanda da hızlı bir şekilde evinizi satın alabilirsiniz. Faizsiz araba almanın bile zorlaştığı son zamanlarda, yeni evlenecek çiftler bu yöntemlerden birini seçerek hem faizsiz, hem kredisiz ev sahibi olabilir.