Faizsiz ev seçeneği son zamanlarda en fazla tercih edilen modellerden birisi oldu. Bu modeli en güzel uygulayan Birikimevim sunduğu fırsatlarla çok kişinin evini almasını sağlıyor. Faiz ödemenin birçok olumsuz yönünü gören düşük ve orta gelirli aileler senetle ev ve birikim yoluyla ev sahibi oluyor ve kira derdinden kurtuluyorlar.

Birikim Yoluyla Ev Almak

Faizsiz ev alma konusunun pozitif yönlerinden birisi maaşınızın sadece küçük bir bölümünü feda ederek ev almayı sağlamasıdır. Böylece her ay birikim yaparak ev sahibi olunmasını sağlayan bu güzel sistem Birikimevim ayrıcalığı ile daha da ilgi çekiyor. Elde edilen birikim belirli bir havuzda toplanarak kura ile her dönem bir kişiyi ev sahibi yapıyor.
Uzun Yıllar Beklemek Zorunda Kalmadan Ev Almak
Birikimevim sistemde sunduğu farklı modellerde her keseden insanı ev almak için teşvik ediyor. Böylece farklı ve esnek ödeme planlarını uygulatarak çok kişinin alternatifler arasında bir seçim yapmasını sağlıyor.
Aşağıda yer alan unsurlar faizsiz ev alma sisteminde erken ödeme avantajlarını kapsıyor:
Yüksek miktarda ödeme yapma halinde erken ev sahibi olma avantajı,
Kira öder gibi ev alma yerine daha kısa sürede ev sahibi olma fırsatı,
Kişilerin ekonomik durumunun ödeme planında göz önüne alınmasıdır.
Bu durumda faiz ödemeden ev almak birçok pozitif yönüyle dikkatleri çekiyor. Önümüzdeki yıllarda önemi daha da artacak olan bu sistem oldukça iyi bir alternatiftir.

Ev Alırken Yöntemi Müşterinin Belirlemesi

Bankaya kredi çekmek için gidildiğinde yapılması gereken işlemler sırayla anlatılır ve genel olarak faiz işleten bankalarda esnek ödeme planları bulunmaz. Her kişi böylece tüm müşterilere aynı şekilde uygulanan sistemi kabul etmek zorunda kalıyor. Faizsiz olarak ev almak isteyenlerin böyle bir sistemi kabul etmesine gerek duyulmuyor. Birikimevim’de üç ayrı sistemin mevcudiyeti müşterilerin kendilerine en uygun olanı kabul etmesiyle başlıyor. Her üç sistem de peşinat zorunluluğunu barındırmıyor ve noter huzurunda yapılacak çekilişi kapsıyor. Diğer ödeme tipleri tamamen müşteriye bağlı oluyor.

Bütçeye Göre Ödeme Olanağı

Herkesin belli bir ödeme gücü vardır. Faizli sistemde sizin bütçeniz ne olursa olsun çektiğiniz krediyi ödeme programına göre tamamlamak zorundasınız. Ancak faizsiz sistemde bu ödeme planında belirli bir katılık yoktur ve kişiler ekonomik gücüne kadar her ay ödeme yapar.