Ev ve araba yaşamın olmazsa olmazları haline gelmiş durumdadır. Bundan dolayı birikim yapmanın temelinde bunları satın almak gelir. Satın almak için başvuracağınız yol ise ne oranda yatırım karı elde edeceğinizin ortaya konması anlamına gelir.

Ev veya araba için banka kredisinden uzak durarak ve daha çok kazanç elde ederek kolaylıkla mal sahibi olabilirsiniz. Kiracı olmanız veya kredi borcunuzun olması gibi durumlar asla engel olmayacaktır. Taksitleri ödemeniz yetecektir. Tasarruf yapma temelinde yapacağınız ödemeler yatırımlarınızın daha çok olmasına neden olur.

Nasıl Tasarruf Yapılır?

Birikimevim tarzındaki yapılanmaya başvurmanız durumunda kiradan kurtulmak için en makul adımı atmış olursunuz. Çünkü bir anlamda zorunlu tasarruf yapmanıza neden olacaktır. Zorunlu olarak yapılan tasarrufun açılımı ise her ay taksitleri ödemektir.

Bunun için:
Gelirinizden taksit tutarı ayırmak zorunda kalırsınız,
Taksit dışında kalan kısmı harcamaya çalışırsınız,
Masraflarınızı planlarsınız,
Faiz ödemediğiniz için en başından tasarruf yapmış olursunuz.
Bu etmenler tasarrufun yapılmasına neden olur.

Birikim Yolları Nelerdir?

Ev veya araba için birikim yapamadığını söyleyenlerin genelde kendilerini zorlamadıkları veya tasarrufa neden olacak yollara girmedikleri görülür. Birikimevim bu konuda itekleyen bir güç görevi görecektir. Sisteme üye olduktan sonra her ay ödeme yapma sorumluluğunuzdan dolayı tasarruflu davranmaya başlarsınız. Birçok masrafın gereksiz olduğunu fark ederek bunlardan kurtulabilir ve geleceğiniz için yeni alışkanlıklar edinebilirsiniz.

Ek Tasarruf Yolları

Tasarruf yapmanıza neden olan akıllı yatırım kararları sizi zamanla yeni çalışma seçeneklerine de yönlendirecektir. Çünkü yatırımınızın daha kazançlı olduğunu ve kayıt yaptırdığınız sistemin de geri dönüşünün fazla olduğunu fark edersiniz. Standart çalışmalarınızın ve gelir kaynaklarınızın yanına ek yollar da ekleyebilirsiniz. Home office çalışma bunlar arasında ilk sıralarda gelir. Kazanmanın mutluluğu daha çok yatırım yapma isteğine neden olacaktır.

Araba Alınması

Aynı yoldan ilerleyerek senetle araba alır gibi araba sahibi de olabilirsiniz. Son derece kazançlı ve güven veren bir yol olduğunu unutmamalısınız. Sayısız insanı ev ve araba sahibi yapan bir oluşumdan bahsedilir. Yatırımlarınız daha kazançlı ve tasarruflarınız kıymetli olur.