Bilindiği üzere 2020 yılında ev almak gerek kredi oranları gerekse vade çeşitliliği açısından bir hayli çeşitlendi ve kolaylaştı. 2020 yılında bankalar faiz oranlarını 0,54′ e varan oranlara kadar düşürdü. Ev almak ve ya evini değiştirmek isteyenler için bankalar tarafından geçen yıllara oranla bir birinden avantajlı konut kredisi faiz oranları sunulmakta.

Ev Kredisi Kullanabilme Şartları Nelerdir?

Ev kredisi kullanabilmek için bir takım ev kredisi şartları bulunmaktadır. Bunun için gelir belgeniz ve en az son üç aydan beri devam eden sigortanızın olması gerekir. Ayrıca kredi notunuzun da bankanın gerekli gördüğü skor aralığında olması gerekir. Kredi notunuz bankanın belirleyeceği faiz oranını da etkileyebilir. Bazı durumlarda bankalar tarafından hane bireylerinin gelir belgeleri de talep edilebilmektedir. Bu sıkıntılı bir durum gibi görünse de hane halkının maaş durumu bankanın kredi verme olasılığını arttırır.

Konut Kredisi İle Ev Alabilmek İçin Peşinatımın Olması Gerekir Mi?

Bir çok banka ev kredisinin üst limitini evin fiyatının 100′ de 75′ i olarak belirlemiştir. Ancak bu yıl bankaların bir kısmı evin fiyatının tamamına kredi verebilmektedir. Dolayısıyla peşinatsız ev alma şansınız da vardır. Yani ev kredisi peşinat olmadan da Ziraat bankası, Halkbank, Akbank, QNB Finansbank, Garanti BBVA gibi bir çok bankadan alınabilmektedir. Bütün bu bankalardan kredi hesapla seçeneğiyle en uygun krediye ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz evi alabilmeniz için bankaların kampanya ve faiz oranlarını kendi şartlarınızı belirterek kredi hesapla seçeneğiyle kolayca görebilirsiniz.

Hangi Krediye Başvurmak Mantıklı?

Konut kredisi kullanmak isteyen banka müşterileri bireysel krediler seçeneğinden peşinatsız ev kredisine başvurabileceği gibi ihtiyaç kredisi ve konut kredisine birden de başvurabilir.

Bankaların 2020 Kampanyaları Avantajlı Mı?

Geçtiğimiz yıllara oranla konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak bu yıl kampanyalı faiz oranlarıyla çok avantajlı. Uygun vade seçenekleri ve kredi faiz oranlarıyla hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken dilediğiniz evi beğenip bu avantajlı oranlarla ev kredisine başvurmak. Bankalar bu dönemde ev sahibi olmaları için müşterilerine yardımcı olacaktır.