Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Tarzındaki soruların sayısı her geçen gün artış göstermektedir! Ev almak isteyen kişiler için dikkatli olunması gereken çok farklı sistemler bulunmaktadır. Ancak en çok üzerinde durulması gereken konu hiç kuşkusuz evin alınma sistemi olmaktadır. Konut kredisi kullanmak en çok tercih edilen yöntemdir.

Ancak çok daha sağlıklı yöntemler ile birlikte kişiler kredisiz ev sahibi olma imkanına kolaylıkla erişebilmektedirler.

Kredisiz ev almak için en çok kullanılan sistemlerin başında tasarruf finansman faaliyeti gelmektedir. Finansman faaliyeti sisteme giriş yapan kişilere faiz olmadan kaynak sağlamak adına önemli bir imkân olmaktadır. Tasarruf fon havuzu üzerinden sağlanan bu finansman herkes için geçerli olan özel bir sistemdir. Tasarruf fon havuzunda bulunan birikim ise organizasyon ücreti adı verilen ödemeler ile sağlanmaktadır. Sistemin ana işleyişi ise tahsisat üzerine olmaktadır.

Ev Sahibi Olmak İçin İmkanlar

Ev alırken kişilerin tercih edeceği farklı yöntemler bulunabilmektedir. Faizsiz ev sahibi olmak ise ana planda herkesin ana tercihi olmaktadır. Kredi kullanmayan kişilerin ilk tercihi ise genellikle senetle ev sahibi olmaktır. Kredisiz bir şekilde alınacak evler aynı zamanda yatırım yapmak için önemli bir imkân oluşturmaktadır. Peşinatsız ev sahibi olmak isteyen kişiler ise öncelikli olarak tasarruf finansman sistemine göz atmaktadırlar. Bu sistemin sunulduğu özel imkanlar bulunmaktadır.

Tasarruf Finansman Faaliyeti

Birikimevim ile birlikte herkes oldukça rahat bir şekilde sisteme giriş yapabilmektedirler. Ev sahibi olmak isteyen herkes için özel imkanlar ile finans desteği sağlanmaktadır. Bu noktada kişiler oldukça kolay ödeme yöntemleri ile birlikte taksitle ev alma imkanına sahip olabilmektedirler. Sizler de bu imkanlardan faydalanabilmek için Birikimevim ile iletişime geçebilirsiniz.

Herkese özel yapılan ödeme planları ile birlikte kolaylıkla evinizin taksitlerini ödeyebilirsiniz. Bu noktada kişiler sistem için tasarruf finansman sözleşmesi imzalamakta ve tüm koşullar bu sözleşmede yer almaktadır. Günümüz koşullarında ev alırken nelere dikkat edilmeli? Mutlaka satın alınacak evin değerinde alınmasına dikkat edilmedir. Bir de yatırım amaçlı olarak ev alınıyorsa gelecek dönemlerde karlı bir yatırım olup olmadığına da dikkat etmek şarttır!

Yatırım Amaçlı Bir Apart Daire Satın Almak

Avrupa’da en çok rastlanan emlak çeşitlerinden biri olan apart daireler Türkiye’de de hızla artış gösteriyor. Görülen bu artışla birlikte ise yatırımcılar bu evlerin bir yatırım aracı olup olamayacağını merak ediyor.

Sadece emlakçıların ve yatırımcıların ilgisini çekmenin yanı sıra yalnız yaşayanların, öğrencilerin ve bu evlerin bulunduğu bölgelerde belirli bir süre kalmak zorunda olanlar da bu evleri tercih ediyor.

Yatırımcılar birikimlerini değerlendirmek amacı ile apart tarzı ev satın alabilir. Bu sayede hem bütçeyi aşmadan ekonomik bir yatırım elde ederler hem de büyük kar elde edebilirler

Apart Daire Nedir

Apart daire genellikle Avrupa’da rastlanan genellikle tek kişinin oturabileceği, kullanışlı ve ekonomik dairelerdir. Avrupa’da çok fazla böyle ev olmasının nedeni ise insanların genelde yalnız yaşamak istemesi, aileden ayrılmak istemeleri ve kendilerine ait kira da olsa bir evleri olmasını istemeleridir.

Türkiye’de de genç nüfusun giderek artış göstermesi ve İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde öğrencilerin ev ihtiyaçlarını karşılamak adına kullanabileceği en ideal evler apart evler oluyor.
Yatırımcılar ise bu evleri almakta adeta birbirleri ile yarışıyor. Faizsiz Ev almak isteyen yatırımcılar peşin ödeme seçeneklerine daha fazla yönelebilir. Böylelikle uygun fiyata en uygun apart evleri alarak görülen rağbetten yararlanabilirler.

Peşinatsız Apart Ev

Yatırımcılar Peşinatsız Ev alarak az bir birikimleri de olsa bu birimi tutarlı kullanarak belli bir sürenin sonunda apart ev sahibi olabilirler. Bu seçeneğin en büyük getirisi ise yatırım yaparken ekonomik olarak hiçbir sorun yaşamazlar. Ödemesi bütçenin darlık ya da bolluğuna göre belirlenecek olan taksitlendirmeyle yatırımcılar yatırım yaparken büyük rahatlık duyacaklar ve bunun onlara çok fazla getirisi olacak.

Apart Ev Sahiplendirme

Apart ev almak isteyenler Birikimevim bayilerine uğrayarak yetkili kişilerle görüştükten sonra faizsiz ev alabilirler. Bununla birlikte yatırımcılar birikim yapmadan peşinatsız ödeme seçeneğiyle de apart ev sahibi olurlar.

Birikimevim şubelerine yapacakları ziyaretin ardından yatırımcılar en nezih bölgeler ve en klas evlerden istediklerini aylık ödemeler halinde gerçekleştirerek satın alabilirler.

Tapu Sicili Nedir? Ne İşe Yarar?

Türk eşya hukukunda taşınmaz malvarlığı en önemli unsurlardan biridir ve taşınmaz malvarlığı ifadesi apartman, arsa, tarla, işyeri, arazi ve daire gibi gayrimenkulleri ifade etmektedir.

Bu gibi taşınmaz gayrimenkuller için ise tapu kaydı şartı bulunur. Bir taşınmazın usulüne uygun tapuya kayıt olması ve malikin de elinde bir tapu senedinin bulunuyor olması gereklidir.

Tapu sicilindeki kayıt ise taşınmazın kime ait olduğunu gösteren ve taşınmaz mülkiyeti açısından kurucu sonuç doğurmakta olan bir ibaredir ve kaydı varlığı da malike verilmekte olan tapu senedi ile ispatlanır.

Tapu Sicili Nedir?

Tapu randevu işlemleri ile tapu sicili ve tapu ile ilgili tüm işlemler, tapu dairesine giderek yapılabilir. Bir taşınmaz malın veya bağladığı hakların sahibi ile konum bilgileri ve yüz ölçümü ile ilgili bilgileri göstermek amacıyla devlet güvencesi altında mülkiyeti kanıtlamakta olan belgeye tapu adı verilir. Bir taşınmaz üzerinde bulunulan hakkın belgelenebilmesi adına mülkiyet hakkının ispat edilmesi gereklidir ve Medeni Kanun kapsamında bu mülkiyet hakkının ispatı da devlet eliyle tapu kütüklerinde tescil edilmesi ile olur.

Tapu dairesinde bir malik, yüz ölçümü ve konum bilgileri ile kaydedilmiş olan taşınmaz mallar, tescil edilir ve bu bilgilerin korunması sağlanır. Tüm bu bilgilerin bir araya gelmesi ile tapu sicili olur. Tapu sicili, kat mülkiyeti kütüğü ve tapu kütüğünü de içerisinde barındıran geniş bir kavramdır ve bu sicilin içerisinde eşya hukukunun ilgi alanına girmekte olan planlar, yevmiye defteri ve sair belgeler de yer alır.

Tapu Kaydı Ve Tapu Masrafları

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Uygulaması ziyaret edilerek parsel sorgu işlemleri yapılabilir.

Tapu kaydı, sahibi olunan taşınmazın mülkiyet durumunu gösteren bir kayıt olması ile tapu sicilinde yer alan tapu kütüğünde de bulunur. Ancak tapu kaydı ile taşınmazlar üzerinde mülkiyet kurulabilir. Tapu masrafları ise taşınmaz alımlarında kişilerin karşısına çıkmakta ve taşınmaz alımında gereken prosedürlerin de eksiksiz ve doğru bir şekilde yapılması gereklidir.

Birikimevim firması ile tapu kaydı, tapu sicili ve diğer işlemlerle ilgili bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

 

Tapu Harcı Nasıl Yatırılır

Herhangi bir gayrimenkul aldığınızda aldığınız orana uygun bir tutar tapuya ödenmek zorundadır.

Tapu harcı devlet tarafından belirlenir ve tapu idaresine ödenir. Bu ödeme nakit veya kredi kartı yöntemi ile yapılabilir. Herhangi bir ev veya arsa almak istediğinizde işlem yapabilmeniz için tapu müdürlüğüne gitmeniz gerekir.

Bulunduğunuz bölgedeki tapu müdürlüğüne giderek yasal işlemleri başlatmanız gerekir. Burada ilgili gayrimenkul veya arsanın size ait olduğuna dair bir tapu düzenlenir. Bu tapu yasal bir belge olarak karşınıza çıkar.

Yada arsa alacaksanız parsel sorgulamasını mutlaka yapmanız gerekir. Çünkü doğru yeri satın aldığınızdan emin olmanız yasal kapsam içerisinde yer alır. Ada parsel sorgulamasını internet üzerinden yapabilirsiniz.

Tapu Harcı Hangi Değerler İçin Ödenir

Arsa ve gayrimenkul alım satımı yapılıyor ise mutlaka tapu harcının ödenmesi gerekir. Hem alım hem de satımda yasal olan oran üzerinden hesaplama yapılarak ödeme yapılır. Ada parsel sorgulama işlemi yaparak ilgili arsa hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Arsanın değeri üzerinden yani satın aldığınız oran üzerinden hesaplama yapılarak harç tutarı ortaya çıkacaktır. Tapu harcı %4 olarak ortaya çıkar. Bunun %2 alıcı diğer %2 satıcı tarafından ödenir. Tapu harcı ödemesi sonrası sizin adınıza tapu işlemi düzenlenir. Harç yatırılmaz ise yasal süreç başlamaz. Bunun için ilgili ödemeyi mutlaka yapmanız gerekir.

Tapu Harcı Nereye Ödenir

Tapu harcı ödemek istediğinizde internet üzerinden de işlem yapabilirsiniz. Bunun için e devlet üzerinden bağlanıp internet vergi dairesine giriş yapabilirsiniz.

Burada tapu harçları bölümünden ilgili ödemenizi kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem hızlı ve güvenilir olarak karşınız çıkıyor.

Halk Bankası, Ziraat ve Vakıflar Bankası üzerinden de işlem yapabilirsiniz. Gayrimenkul ve arsa işlemlerinizi taksitle almak isterseniz bu konuda hizmet veren firmalardan destek alabilirsiniz.

Özellikle de Birikim Evim sektör içerisinde lider konumda yer alarak hizmetini sürdürüyor. Özellikle arsa almak isteyenler TKGM tapu parsel sorgu yaparak firmaya başvuru yapabilir ve hayalini kurduğu arsaya kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Kredi Notunuzu Aşağı Çeken Sebepler Nelerdir?

Bankalar sundukları hizmet içerikleri ile müşterilerine yardımcı oluyor ve verdikleri krediler ile ihtiyaçların karşılanmasına imkan sunuyor. Ev sahibi olmak isteyenler bankalardan konut kredisi alabiliyor. Bunun için ilgili evin krediye uygun olması gerekir. Bu sayede alım yapabilirsiniz. Konut kredileri veya ihtiyaç kredilerinin belirli bir oranda faizi bulunur. İstediğiniz vadeye göre hesaplama yapılır. Daha sonra kredinizi kullanarak istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Günümüzde kredi kullanım oranı oldukça yüksektir. Tüm bankalar size bu konuda yardımcı olacaktır. Kredi notunuzun yüksek olması ilgili krediyi kullanmanıza yardımcı olur. Eğer kredi notunuz düşük ise banka size kredi vermeyecek veya artı bir teminat isteyebilecektir.

Kredi Notu Nasıl Hesaplanır

Kredi notu bankalar ile olan ilişkilerinizi düzenleyen ve sizin ödeme dengenizi belirleyen en önemli etkenlerin başında gelir. Eğer bankalar ile olan ödeme dengeniz iyi ise yani ödemelerinizi düzenli yapıyorsanız kredi notunuzda buna bağlı olarak artış gösterecektir. Ancak ödemelerinizde sorun var ise veya dengesiz ise o zaman kredi notunuz düşer. Kredi notunun düşmesi bankalardan yeni bir kredi almanızı zora sokar ve alamayabilirsiniz. Kiracıya ev almaları konusunda yardımcı olan bankalar kredi notuna bakarak kredi kullandırması yapar. Kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız en az 6 ay ödeme dengelerinizin olumlu olması gerekir.

Kredi Notu Neden Düşer

Kredi notu olumsuz etkileyen özellikler arasında kredi kartınızın ödenmemesi veya geç ödenmesi de yer alıyor. Ayrıca çektiğiniz kredi tutarının ödenmemesi olumsuz etkiler arasında bulunuyor. Bundan dolayı bu detaylara dikkat ederek kredi notunuzun yükselmesini sağlayabilirsiniz.

Ev sahibi olmak için kredi kullanmadan yeni bir eve sahip olabilirsiniz. Bunun için Birikim Evim size yardımcı olacaktır. Sektör içerisinde sunduğu hizmet içeriği ile kira öder gibi ev sahibi olmanıza imkan sunuyor. Güvenilir bir alt yapı ile kredi notunuz düşük dahi olsa yararlanarak hayalini kurduğunuz eve ulaşım sağlayabilirsiniz. Sadece ev değil araba ihtiyaçlarınız için de yararlanabilirsiniz. Firma müşteri memnuniyet ilkesine önem vererek çalışmalarını yasal olarak sürdürmektedir.

Konut Kredisi Düşecek Mi?

Faizsiz ev almak birçok insanın hayali olarak ön plana çıkıyor. Günümüzde ev sahibi olmak isteyenlerin bu tür nedenlerden dolayı ev sahibi olmaya yönelik planları dahilinde çeşitli finans kuruluşlarının sunduğu hizmetler ön plana çıkıyor.

Aynı zamanda ev sahibi olmak için yüksek peşinatlara ihtiyaç duyulmadan da hızlı bir şekilde ev sahibi olunabiliyor.

Bu tür sistemlerin yanı sıra insanların merak ettiği bir diğer husus ise yüksek konut kredi faizleri olarak ön plana çıkıyor. Birçok insan konut kredisi faizlerinin düşmesini beklerken bu konuda henüz olumlu bir haber çıkmamış bulunuyor. Aynı zamanda konut kredisinin yüksek olması nedeni ile insanlar alternatif ödeme yöntemlerini ön plana alıyorlar.

Konut Kredisi Olmadan Ev Sahibi Olmak

Kredi faizlerinin yüksek olması nedeni ile insanlar çeşitli finans kurumları aracılığı ile peşinat ya da faiz ödemeden konut kredisi edinmeden ev sahibi olmak istiyorlar. Bu tür finans kuruluşları sayesinde aynı zamanda faiz ödemeden ev sahibi olmak isteyenlerin beklentilerinin karşılanması mümkün olabiliyor. Ülkemizde son dönemde faizlerin yükselmesi ile birlikte insanların alım gücü düştüğünden dolayı bu konuda gereken düzenlemeler önem arz ediyor.

Son olarak bu tür sistemlerin dışında yeni ödeme avantajları ile finans kuruluşları müşterinin kendi belirleyeceği taksitler ile ev sahibi olması adına önemli çalışmalara imza atıyor. Aynı zamanda bu tür sistemler sayesinde insanların ev sahibi olması da kolaylaşıyor.

Peşinatsız Ev Sahibi Olmak

Peşinat ödemeden faiz ödemeden ev sahibi olmak isteyenler için önemli finans kuruluşları bulunuyor. Bu tür finans kuruluşları sayesinde ödeme miktarını kendiniz belirleyerek hızlı bir şekilde ev sahibi olabiliyorsunuz.

Günümüzde bu tür finans kuruluşları ön plana çıkıyor.
Aynı zamanda peşinatsız olmasının yanı sıra faiz ödemeden de ev sahibi olmak için bu tür sistemler Birikimevim gibi aracı kurumlar ile gerçeğe dönüşüyor.

Günümüzde ev almak bu tür finans kuruluşları sayesinde oldukça kolay bir şekilde hayata geçiyor. Aynı zamanda bu tür sistemler sizlere göre esnek ödeme seçeneklerini sunarak ev sahibi olmak ya da birikim yapmak anlamında sizlere önemli hizmetler sunuyor.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Nasıl Ödenir

Peşinatsız ev almak isteyenler için farklı sistemler bulunuyor. Bu tür sistemlerden birisi olan kentsel dönüşüm kredisi ile evini kentsel dönüşüm kapsamında yeniden yaptırarak ev sahibi olmak mümkün olabiliyor. Günümüzde bu tür sistemlerin yanı sıra aynı zamanda kentsel dönüşüm ile ilgili bankalardan kredi çekerek de ev sahibi olmak mümkün olabiliyor.

Bu amaçla bankaya başvuran kişinin bilgileri Çevre ve Şehircilik bakanlığı ile paylaşılarak kişinin kentsel dönüşüm ile ilgili uyumlu olup olmadığı talep edilen kredinin kentsel dönüşüm ile ilgili olup olmadığı konularında gereken yazışmalar yapıldıktan sonra kişinin kredi talebi onaylanarak kentsel dönüşüm süreçleri başlıyor. Günümüzde birçok insan kentsel dönüşüm ile ev sahibi olabiliyor.

Kentsel Dönüşüm Kredileri

Ev almak için kentsel dönüşüm kredisi alan kişilerin ödemeleri sözleşme imzalandıktan sonra en fazla 24 ay içerisinde başlıyor. Uyulan vade miktarına bağlı olarak toplam ödeme süresinin yanı sıra aynı zamanda ödeme miktarları da değişebiliyor.

Genel olarak bakıldığında bankaya yapılacak ödemelerin 24 ay içerisinde başlaması gerekiyor.

Bunun haricinde farklı yöntemler ile de ev sahibi olunabiliyor. Bu tür yöntemler arasında yer alan faizsiz sistemler ile peşinat ödemeden kira öder gibi ev sahibi olmak mümkün olabiliyor. Aynı zamanda bu tür sistemler sayesinde insanların birikimlerini tasarrufa dönüştürmesi mümkün olabiliyor. Günümüzde kentsel dönüşüm ile ilgili bu tür yöntemlerin dışında bu alternatifler de ön plana çıkıyor.

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen insanlar bu konuda çeşitli aracı kurumlardan hizmet alabiliyorlar. Bu tür aracı kurumlar vasıtası ile hızlı bir şekilde aracı kurumlara ait sistemlerin birisine dahil olarak ödemeleri başlatarak ve kira öder gibi ev sahibi olmak mümkün olabiliyor. Faiz ödemeden ev sahibi olmak isteyenler bu tür yöntemler sayesinde ev sahibi olabiliyor.

Bu tür finans kuruluşları arasında yer alan Birikimevim ile faiz ödemeden ev sahibi olabilirsiniz. Kiracıya ev için daha kolay uygulamalar sunan Birikimevim insanların birikimlerinin banka faizlerine gitmesinin önüne geçerek kolay yoldan ev sahibi olmayı amaçlıyor.

Ev Satın Almak mı? Yoksa Ev Kiralamak mı Avantajlı? 

Ev sahibi olmak ve senetle ev almak artık bir hayal değildir. İlk çağlardan beri insanoğlu hep bir barınak ve yaşam alanı kurma iç güdüsü içerisindeydi. Sürekli, en güvenli olan bir barınacak yer bulma arayışı önem taşımaktaydı. Bizler için önemi büyük olan evlerimiz yaşamımızın sonuna kadar bizlere eşlik edeceği için, tasarımı ve sağlamlığı gibi etkenlerde ev konusunda tercih sebebidir.

Kendi evinde oturmak ve istediği gibi dekorasyonunu yapmak herkesin hayalidir. Satın almak yerine, kiralama sistemi ile yüklü bir miktar peşin para bulunamayacağı için, çoğunlukla ev kiralama daha çok tercih edilir. Oysaki günümüzde artık ev almak, düşünüldüğü gibi zor değildir. Alanında uzman kişilerden alınacak yardım istenilen ev satın alınabilir.

Hayallerinizi Gerçekleştirin

Kira öder gibi ev alarak, bu en büyük hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. İnsanların bir yatırım sahibi olmamasının en büyük nedeni çeşitli bankalara ödenecek faiz korkusudur. Bu da kişileri ev alma hedefinden, her defasında uzaklaştırmıştır. Oysaki yapılan basit hesaplama ve istatistikler, kiralanan evlerin, satın alınacak bir ev fiyatının iki katına, hatta daha da yukarılara çıktığını gösterir. Bu durum kısa vadede pek anlaşılmaz. Ama uzun vadeli bir gider hesabı yapıldığı vakit, durum özetine rahat bir şekilde ulaşılabilir. Uzman kişilerden bu konuda bir yol haritası desteği alarak ev sahibi olabilirsiniz.

Kendi Eviniz ile Mutlu Bir Yaşam

Kiralık evler ev alma hayalinizde bir adım oluşturabilirler. Ama bunlar geçici bir adımdır. Kendi eviniz olmadığı için, istediğiniz dekorasyon ve tasarımları uygulayamamak, basit bir boya işlemi için bile onay bekleyebilirsiniz. Bu da sürekli seferi bir şekilde taşınan, bölge değiştirenler için bir engel teşkil eder.

Birikimevim avantajları ile faizsiz ev alma işlemini çabucak gerçekleştirebilir, o hep bahsettiğiniz ve hayalini kurduğunuz ama bir türlü sahip olamadığınız evi, uzman desteği ve tecrübeleri ile sahip olabilirsiniz.  Kendi evinizin özgürlüğünü doya doya yaşamak isteyeceksiniz.  İsteğinize göre şekillendirip, arzunuza göre boyayabilirsiniz.
Mutlu bir yaşama açılan kapı için Birikimevim sizlere sonuna kadar destek olacaktır.

Emlak Değeri Nasıl Öğrenilir?

İnsanlar ev sahibi olmak adına kira öder gibi ev sahibi olmak istiyorlar. Bu nedenle insanların ev sahibi olmak adına farklı aracı kurumlardan hizmet almak istediği görülüyor. Aynı zamanda insanlar alacakları evin fiyatı ya da ederi konusunda da hizmet almak adına, nitelikli çözümler ile evin ne kadar ettiği hakkında bilgi sahibi olmak istiyorlar. Günümüzde ev sahibi olmak isteyenler ya da evini satmak isteyenler farklı çözümler ile ev sahibi olmanın yollarını arıyorlar.

Bir evin ederi yani değeri rayiç bedel olarak isimlendiriliyor. Günümüzde rayiç bedelin hesaplanması aşamasında belediyelerin fiyat vermesi mümkün olabiliyor. Aynı zamanda belediyelerin sunduğu bu hizmet ile adres bilgilerin bağlı olarak bir mülkün rayiç bedelinin tespiti de mümkün olabiliyor.

Rayiç Bedel Neye Göre Değişiyor

Birçok insan kiradan kurtulmak ve ederi yüksek bir eve kavuşmak istiyorlar. Bu konuda rayiç bedelin hesaplanmasında evin ya da taşınmazın konumu, etrafında bulunan yapıların değerleri gibi unsurlar ön plana çıkıyor. Aynı zamanda rayiç bedelin hesaplanması aşamasında çeşitli aracı kurumların değerlendirmeleri de ön plana çıkıyor.
Bununla birlikte taşınmazın yollara uzaklığı, çeşitli sosyal tesislere olan konumu gibi özellikler de yine rayiç bedelin hesaplanması aşamasında önem taşıyor. Hastaneye ya da okula olan konumuna göre bu tür bedellerin hesaplanması mümkün olabiliyor. Günümüzde rayiç bedel hesaplanırken taşınmazın imkânları ön plana çıkıyor.

Evin Değeri Neye Göre Artıyor?

Bir evin rayiç bedeli aynı zamanda zamanla değişebiliyor. Bu tür nedenlerden dolayı insanlar ev sahibi olmak adına evin değeri ile ilgili çeşitli çalışmalar yürütüyorlar. Günümüzde rayiç bedelin hesaplanması ile birlikte nitelikli evlerin daha fazla talibi oluyor. Aynı zamanda insanlar bir an önce kiracı olmaktan kurtularak hızlı bir şekilde ev sahibi olmayı hayal ediyorlar.

Birikim Evim bu konuda beklentilerin karşılanması adına nitelikli çözümler sunuyor. Günümüzde evin değeri ne olursa olsun, insanların beklentilerinin karşılanması adına evin değerinin finanse edilmesi aşamasında Birikim Evim gibi finans destek kuruluşları ön plana çıkıyor. Aynı zamanda bu tür kuruluşlar sayesinde ev sahibi olmak da oldukça kolay bir hale geliyor.

Bitcoin ile Emlak Nasıl Alınır?

Ev sahibi olmak herkesin istediği fakat çoğu kişinin maddi durumlar nedeniyle sahip olamadığı bir durumdur. Ev almak için birçok yol bulunurken en önemlisi finans kaynağınızın olmasıdır. Kolay yoldan para kazanmanın da birçok yolu bulunuyor. Birikim ile yatırım yapabileceğiniz yerlerden piyasaya göre para kazanarak ev sahibi olabilirsiniz. Emlak satın almak için büyük oranda kâr yapmanız gereken yatırım araçlarından biri de son zamanlarda en popüler dijital para birimi olan Bitcoin platformudur. Bu platform ile ev satın alımı da günden güne artış göstermeye başladı.

Bitcoin ile Emlak Alınabilir Mi?

Bitcoin, paranız ile yatırım yaparak para kazanabileceğiniz bir dijital dünya içerisindeki para birimi olarak özetlenebilir. Ülkemizin de arasına katıldığı Bitcoin ve diğer coinleri alma çılgınlığı ile birçok kişi farklı oranlarda kar ya da zarar yapmış durumda. Uzun vadede ufak miktar para yatırarak onun artmasını bekleyebilirsiniz. Şayet Bitcoin değeri artar ise siz de emlak sahibi olabilirsiniz. Kısa vadede ise Bitcoin’in yükseleceğini ve katlanarak ilerleyeceğini düşünüyorsanız da Bitcoin ile emlak sahibi olmanız mümkün olabilir. Fakat durumun ne olacağı önceden bilinemeyeceği için yine de Bitcoin ile emlak almak konusunda net bir durum söz konusu değildir.

Birikimevimle Risk Almanıza Gerek Yok

Kira öder gibi ev alacağınız Birikimevim ile Bitcoin derdine düşmeden ev sahibi olabilirsiniz. Sizlere Bitcoin ile ev almanızın mümkün olabileceğini belirttik. Lakin piyasalar saniye saniye değiştiğinden dolayı bunun riskli bir yatırım olacağını unutmayınız. Ev almak için Bitcoine yatırım yaparsanız emlak almak için uzun süre beklemek zorunda kalabilirsiniz. Üstelik riski olan bu durumda beklentinizin karşılığını da alamama gibi bir ihtimal de söz konusudur. Olasılıkları es geçerek Birikimevimin’in size sunduğu sabit, erken teslimatlı veya serbest sistemlerle güvenilir bir şekilde ev sahibi olabilirsiniz.

Senet ile Ev Sahibi Olmak

Senetle ev alabilmek artık Birikimevim güvencesiyle çok kolaydır. Uygun şartları sağlayan kişileri çok kısa sürede ev sahibi yapan Birikimevim’in muhteşem kampanyalarından ve finansal desteğinden sizler de yararlanarak kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz.

Son Haberler