Düşük gelire sahip vatandaşlar iççin oldukça uygun ev alma yöntemleri bulunmaktadır. Özellikle gelirleri az olan kişilerin banka kredisi çekerek ev sahibi olmaları oldukça zordur. Hem bankaların birden fazla prosedürü hem de aşırı yükselen konut kredi faiz oranları nedeni ile düşük gelire sahip vatandaşlar ev sahibi olmakta zorlanmaktadır.

Fakat bazı ev alma yöntemleri sayesinde düşük gelirli, yüksek gelirli fark etmeksizin herkes kolay bir şekilde ev sahibi olabilmektedir. Bu yöntemler senetle ev alma yöntemi ve birikimle ev alma yöntemleridir. Bu yöntemler sayesinde hem peşinatsız hem de kredisiz ev sahibi olabilirsiniz. İstediğiniz ev alma yöntemini hemen seçerek en kısa sürede hayallerinizdeki evde oturabilirsiniz.

Senetle Ev Alma Yöntemi

Senet ile ev alma yöntemi oldukça kullanışlı ve güvenli bir yöntemdir. İstediğiniz ev üzerinden senet yaparak aylık eşit taksitler ile birlikte dilediğiniz evin sahibi olabilirsiniz. Bunun yapmanız gereken senetle ev alma yöntemini uygulamaktır. Üstelik senet için oluşturacağınız vade sayısı ve ödenecek taksit tutarınız da siz belirleyebilirsiniz. Böylelikle ödeme günü geldiğinde hiç zorlanmadan ödemenizi yaparak yeni evinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Ev alma yöntemleri arasında yer alan senetle ev alma yöntemi oldukça uygun ve hızlı ev alma yöntemlerindendir.

Düşük Gelirliler İçin Tasarruf Yaparak Ev Alma Yöntemi

Düşük gelirli kişiler, gelirleri içerisinden aylık bir miktar parayı biriktirerek ev sahibi olabilirler. Yalnızca tasarruf yaparken sabırlı ve düzenli olmak gerekir. Bunun nedeni ise tasarruf yani birikim uzun zaman isteyen bir iştir. Sabretmeniz sonucunda ise kendi evinize sahip olursunuz.

Tasarruf yaparken uyulması gerekenler şu şekildedir:

Tasarruf için geliriniz düşük olsa dahi en yüksek tasarrufu yapmalısınız.
Zorunlu harcamalarınızı aza indirmeli ve ihtiyaç dışı tüm harcamalardan kaçınmalısınız.
Birikimlerinizi düzenli bir biçimde muhafaza etmelisiniz.
Yapılan tasarruf tutarının içinden herhangi bir harcama yapmamalısınız.
Ay sonunda elinizde kalan tutarı tasarrufa konu etmelisiniz.
Bu şekilde ister düşük gelirli olun ister yüksek gelirli fark etmeden kendi evinizin sahibi olabilirsiniz. Üstelik sıfır faiz ve sıfır peşinat avantajı ile. Bu sayede siz de kiradan kurtulabilir ve yeni ev alabilirsiniz.