Faiz ödemeden taksitle konut sahibi olmak uzak bir hayalmiş gibi görünse de bu gerçekte mümkündür. Taksitle ev almanın, bankalardan kullanılan ev kredileri dışında, başka yolları da bulunmaktadır. Bu yollardan en güvenilir ve en çok tercih edileni, Birikimevim gibi tasarruflu ev alma sistemlerine iştirak etmektir.

Tasarruflu Ev Alma Modeli Nedir?

Tasarruflu ev alma modeli, katılımcıların herhangi bir faiz ödemek zorunda kalmadıkları, grup içinde bulunan kişilerden her ay bir kişiye ev almak şeklinde gerçekleştirilen bir konut sahibi olma yöntemidir. Satın alınacak emlak konut olduğunda, bankalar diğer emlak türleri için çekilen kredilere oranla daha düşük faiz uyguladıkları halde, yine de uygulanan faiz pek çok ailenin bütçesini aşmaktadır. Birikimevim faizsiz konut sahibi olmanın en kestirme yoludur.

Nasıl Bir Ev Almalı?

Birikimevim’in kampanyaları aracılığıyla ev sahibi olmak isteyen kişiler, satın almak için diledikleri evi seçme hakkına sahiptirler.
Bununla birlikte ev alacak kişilerin şu noktaları göz ardı etmemeleri oldukça önemlidir:
Konutun iskanının yani kat mülkiyetinin bulunması.
Konutun deprem yönetmeliğine uygun yapılmış olması.
Konutta herhangi bir hasarın bulunmaması.
Konutun civardaki emsal evlerden pahalı olmaması.
Konutun kendisini kısa sürede amorti edebilecek olması.
Birikimevim, verdiği ekspertiz hizmetiyle kampanya katılımcılarına, yalnız birikim yapma sürecinde değil, ev tercihi esnasında da yardımcı olmaktadır.

Güncel Banka Faizleri

Bankaların konut kredisi imkanından faydalanarak ev sahibi olmanın maliyeti, her dönem değişmektedir. Fakat konut kredileri düştüğünde bile ev sahibi adayları, on yıllık bir vade için bankadan aldıkları borcun neredeyse iki katını ödemektedir. En uygun ev kredisi hangi banka tarafından veriliyor sorusunun cevabı her dönem değişiklik gösterse de Birikimevim’in avantajlı kampanyaları her dönem aynıdır.

Süreç Nasıl İşliyor?

Birikimevim tasarruflu ev modellerinin arasında, çekilişli modeller de çekilişsiz modeller de mevcuttur. Çekilişsiz modellerde, ev sahibi adayları, ev sahibi olacakları ayı, kampanyaya dahil oldukları andan itibaren bilirler. Çekilişli modellerde ise her ay kura çekilir ve kurada çıkan isim konut sahibi yapılır. Kurada çıkan isim satılık ev araştırmalarına başlar. Belirlediği satılık evi Birikimevim yetkililerine bildirir.