Ev alma hayali olanların birçok etmeni düşünmesi gerekir. Birikim yapmak, peşinat ayarlamak, finansman hesaplaması yapmak, uygun evi aramak ve yatırımın karlı olmasını sağlamak şeklinde sıralanabilir. Bunlarla uğraşmanız sonucunda evinizin iki katı kadar maliyet ödemek zorunda kalmak oldukça olumsuz bir sonuç olur.

Bunun yerine taksitle ev alma olarak de özetlenen Birikimevim sistemine dahil olmak daha iyi bir tercih olur. Sistem sayesinde yapacağınız yatırımlar hem birikim hem de hayalinize kavuşmak adına yapılacak olan adımlar olacaktır. Faiz ödemek zorunda kalmamak da sistemin çok daha karlı olmasına ön ayak olur. Bundan dolayı mutlaka sistem hakkında bilgi alınmalıdır.

Ev Alma Süreci Nasıl İşler?

Tüketici ev almak istediğinde peşinat veya buna benzer sorunlar ile uğraşırken aynı zamanda bankanın faiz sorunu ile de karşı karşıya kalır. Bunun yerine Birikimevim ile yoluna devam etmesi oldukça iyi olacaktır.
Sistemde katılım payı haricinde herhangi bir ek ödeme alınmaz.
Faiz yoktur.
Yapılacak olan ödemeler düzenlenir ve sözleşme yapılır.
Söz verilen ve sözleşmeye eklenen sürede ödemenizin tamamı yapılır.
Şart veya özel olarak herhangi bir işlem yapılması da gerekmez.
Ev alma sürecine dahil olanların kolaylıkla işlem yapmasına ve ev sahibi olmasına neden olan durum sistemde en başından beri olan şeffaf olma ilkesidir.

Peşinat Olması İstenir Mi?

Yıllarca sadece peşinat sahibi olmak adına birikim yapanlar zamana karşı yarışıyormuş gibi olur. Bunun için sistemde ev sahibi olmak adına peşinat olması zorunlu değildir. Sadece peşinat sahibi olmanız ödemelerinizin daha az olmasına neden olur. Bunun haricinde herhangi bir zorunluluk bulunmaz.

Taksitler Nasıl Belirlenir?

Ödemelerin belirlenmesinde peşinat düşüldükten sonra kalan kısım önemlidir. Kalan kısım senetle ev alır gibi eşit taksitlere bölünür. Bunun sonucunda da oldukça kolay bir şekilde ödeme yapmaya başlarsınız. Birikim yaptığınızı ve evinizi alacağınız zamanı bilmek daha da keyifli olmasına ön ayak olur.

Ödeme Zamanı Değişir Mi?

Ödeme yapanların en çok bilmek istediği durum ödemelerin alınacağı tarihtir. Sözleşmede yazan tarihte ödemenizin tamamı yapılır.