Tasarruf için 7 İp Ucu

Tasarruf ederek birikim yapmak ve bu parayı yatırıma çevirmek isteyen kişiler için en önemli yöntem ilk olarak adım atmaktır. Harekete geçmeniz için ve hedefe yönlendirecek birkaç ipucu yer alır. Paranızı yönetmeyi başarırsanız hayatınızı da bu doğrultuda yönetebilirsiniz. Bunun en etkili yolu ise tasarruf etmekten yani parayı elde tutmaktan geçer.

Tasarruf Avı

Evde neyden ne kadar tasarruf edebilirim diye ava çıkın. Faturalardan başlamak mantıklı kullanılmayan internet ve telefondaki ek paketler gibi şeyleri sonlandırın.
Yazmanız En Etkili Yöntem
Gelen paradan ve giden paradan haberiniz yok ise böyle bir durumda kendi ekonominizi belirlemeniz, yönetmeniz ve planlar doğrultusunda ilerlemeniz neredeyse imkansızdır. Bu yüzden tüm gerekli bilgilerin açığa çıkıp netliğe ulaşması için butün harcamalarınızı ve gelirlerinizi güzelce yazın. Bu durumda kendinizi bir şirket veya iş yeri gibi düşünün.

Bütçe Oluşturun

Yazmaya başladıktan sonra bu işlemi biraz daha hedefli yapalım. Bir sayfayı ortadan ikiye ayırın gelir ve giderlerin hepsini ayrı ayrı not edin. Henüz daha ödemeye başlamadığınız fakat gelecek aylarda bunları da ekleyeceğiniz için o borcu da ekleyin. Bu yazdığınız kâğıt sizin için bir özet olsun, her baktığınızda finansal raporunuzu görün.

Zaaf Harcamaları

Butün harcamalarınızı kategoriye ayırın. Ayakkabı, pantolon gibi harcanan rakamı giyim kategorisinde toplayın ve ne kadar harcama yaptığınızı görün. Olan şeyleri fazlaca aldıysanız tasarrufa bunlardan başlamanız gerekir.

Rahat Ulaşım

Taksi ulaşımını her zaman alışkanlık haline getirmek yanlış. Fakat arada bu durum normaldir. Konforlu bir ulaşım yerine metro, minibüs ve yürümeyi tercih edin.

Yemeği Evde Yapabilirsiniz

Dışarıdan eve yemek söylemek veya dışarıda yemek yemek bütçeden en çok giden harcamalardan biridir. Sürekli olarak aynı şeyleri yapıyorsanız. Bu durumdan vazgeçip, kolay yapılan tarifler araştırabilirsiniz ve evde yapabilirsiniz.

Alışveriş Listesi Oluşturun ve Araştırmadan Almayın

Alışveriş listesi tamamen sizin ihtiyacınız olmayan şeyi engeller. Marketteki zamanı da bir hayli kısaltır. Kredi kartı ile satın almadan önce araştırma yapın. Bu durumda istediğiniz ürünü daha uygun fiyata alabilirsiniz.

 

Küçük Birikimlerle Büyük Yatırımlara Ulaşabilir Misiniz?

Birikim yapmak isteyen insanların en çok yanıldığı ve hataya düştüğü noktalardan bir tanesi büyük yatırım yapmak istemeleridir. Yatırım, büyük ya da küçük fark etmeksizin geleceğe yapılan en önemli adımdır. Bu nedenle küçük ya da büyük demeden belirlediğiniz bir tutarı her ay kenara koyabilir ya da yatırım hesabı açarak o hesaba ekleyebilirsiniz. Ne kadar çok para o kadar yatırım düşüncelerini aklınızdan çıkararak kendinize bir hedef belirlemeniz doğru yolda ilerlemenize neden olur. Yatırım yapmadan önce hangi noktada ilerleyeceğinizi belirlemeniz gerekir. Yatırım yapabilmek için birçok alternatif mevcuttur. Bu alternatifler arasında sizler için uygun olanlarını seçerek kısa süre içerisinde büyük yatırımlar yapabilirsiniz.

Yatırım Planı Yapın

Tasarruf etmek yatırım yapmanın yarısıdır. Bu nedenle hem harcamalarınızı azaltıp hem de yatırıma yönelmeniz mümkün. Öncelikle bir banka hesabınız yok ise bir banka hesabı açın, ardından ister altın, ister gümüş, ister TL, ister EUR, ister USD gibi yatırım araçlarınızdan kendinize uygun olanı seçerek her ay düzenli olarak belirli bir ücret yatırın. Miktarın küçük ya da büyük olmasına önem vermeyin. Hesabınız direkt olarak yatırım aracı olmasından dolayı 20 TL olarak bile kenara koysanız belirli bir zaman sonra 20 TL’niz değer kazanacak ve paranız daha da artacaktır. Yatırım planınızı bu planlamaya göre ayarlarsanız planlarınızı kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Küçük Birikimler İle Büyük Adımlar Atın

Sizler için küçük görünen şeyler belirli bir süre sonra tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaya yeter. Sizler, yatırım yapma kararı alarak ilk büyük adımınızı atmış sayılırsınız. Hiç vakit kaybetmeden para biriktirmeye başlayabilirsiniz. Geleceğinizde ister araba, ister ev, isterseniz de daha farklı ihtiyaçlarınızda biriktirmiş olduğunuz paranızı kullanabilirsiniz. Para biriktirmek için sabırlı olmanız şarttır. Sizler, yatırım yapmaya ne kadar istekli olursanız birikimlerinizi her ay daha da fazla yapar, gereksiz harcamalarınızı ortadan kaldırır ve tasarruf edersiniz. Yatırım için vazgeçmeniz gereken ilk nokta kredi kartınızı iptal ettirmektir. Kredi kartı iptal işleminden sonra sizlerde daha büyük yatırımlarınızı kısa sürede yapabilirsiniz.

Şanlıurfa’da Peşinatsız Senetle Ev Almak

Şanlıurfa’da peşinatsız senetle ev alma imkanlarından faydalanmak için adreslerimizi ziyaret edebilirsiniz. Evlerinizi piyasa değerlerinden daha uygun fiyatlarla alabilmek, kredilere ekstra faiz masraflarını yapmamak ve paranızı daha değerli hale getirebilmek için harekete geçebilirsiniz.

Birikimevim Ev Almanın Yeni Yolu

Birikimevim ev almanın yeni yolu olan yöntemlerimizi inceleyebilirsiniz. Sabırlı olmanız gereken bu süreçte en doğru adımları atabileceksiniz.

Ankara’da Nasıl Ev Alınır?

Ankara’da ev sahibi olmak Birikimevim’de çok daha kolay ve pratik. Bu tür beklentilerinizin en iyi ve hızlı şekilde yanıt bulabilmesi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Böylece uzmanlarımızın desteğiyle ev satın alma kararını hızlıca verebileceksiniz. En kısa sürede ev almak isteyenler ve peşinatsız ev almanın yollarını arayanlar için doğru tercihleri yapmalarını sağlıyoruz.

Faizsiz Taksitle Ev Almak

Faizsiz bir şekilde ev almak birçok insanın hayali olan bir şeydir. Ülkemizde faiz oranlarının artmasıyla birlikte vatandaşlar ev almak da ciddi anlamda sorun yaşar. Bankalar da problem yaşadığınız zaman veya kara listeye düştüğünüz zaman kredi çekmek de zorlaşır. Bu nedenle birçok vatandaş taksitle ev almayı tercih eder. Bunun için de Birikimevim gibi hizmet veren kuruluşlardan da hizmet alabilirsiniz.

Birikimevim İle Faizsiz Ev Alma İmkanı

Faiz ödemeden taksitle konut sahibi olmak uzak bir hayalmiş gibi görünse de bu gerçekte mümkündür. Taksitle ev almanın, bankalardan kullanılan ev kredileri dışında, başka yolları da bulunmaktadır. Bu yollardan en güvenilir ve en çok tercih edileni, Birikimevim gibi tasarruflu ev alma sistemlerine iştirak etmektir.

Elden Taksitle Ev Alacak Olanlar Dikkat

Geçtiğimiz yıllarda ev satın almanın tek yolu bankadan konut kredisi çekmek olurken günümüzde farklı yöntemlerle ev alma şekilleri ortaya çıktı. Bu yöntemlerden en güvenilir ve kurumsal olanını ise birikimevim sunuyor. Özel içerikli sistemiyle ev sahibi olmak isteyenlere kolay ödeme seçenekleri bulunan sistemler belirliyor. Birkaç yıldır uyguladığı sistemlerle milyonlarca kişiyi ev sahibi yapan Birikimevim firması, elden taksit yaparak konut alma imkanı sunuyor. Peşinat ödemeden, taksit taksit ödeyerek dilediğiniz eve sahip olmak için Birikimevim’in hizmet ve içeriklerinden yararlanabilirsiniz.

Birikimevimle Ev Almak İçin Fırsatları Kaçırmayın

Kredisiz, bankasız, faizsiz ve peşinatsız ev almak isteyenler için Birikimevim kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor. Tek yapmanız gereken almak istediğiniz evi seçip Birikimevim bürolarına uğramak. Üstelik bir telefonla işlemlerinizin çoğunu halledebilirsiniz. Seçtiğiniz ev Türkiye’nin neresinde olursa olsun Birikimevim ile hayallerinize ulaşmak artık çok kolay.

Birikimevim İle Ev Alma

Ev alma hayali olanların birçok etmeni düşünmesi gerekir. Birikim yapmak, peşinat ayarlamak, finansman hesaplaması yapmak, uygun evi aramak ve yatırımın karlı olmasını sağlamak şeklinde sıralanabilir. Bunlarla uğraşmanız sonucunda evinizin iki katı kadar maliyet ödemek zorunda kalmak oldukça olumsuz bir sonuç olur.

Son Haberler