Birikim yaparak ev almak istiyorsunuz lakin birikim yapacağınız aylık miktar bir türlü artmıyor mu? O halde vereceğimiz tavsiyelere uyarak birikiminizi katlayabilirsiniz. Böylelikle hayalinizdeki eve daha çabuk ulaşmış olursunuz. Peki ana ihtiyaçlarımız nelerdir ve bu ihtiyaçları nasıl sınırlandırırız? Hep birlikte göz atalım.

Birikim Yaparken İhtiyaçlarımızı Nasıl Belirleriz?

Birikim yaparken ihtiyaçlarımızı belirlememizin temel amacı alacağımız ürünler ile acil ihtiyacı olmayan ürünleri ayırt etmek açısından önemlidir. Örneğin ev içi dekorasyonu düzenlemek insanların en çok yaptığı bir hatadır. Ya da sürekli dışarıda yemek yemek gibi birtakım alışkanlıklar ekstra harcama çıkartmaktadır. Aslında her özelliğin sınırını koruyarak birikim yapmak önemlidir. Peki sizin ekstra ihtiyaçlarınız aylık ne kadar mal oluyor hiç hesapladınız mı? Ekstra ihtiyaçlarınız fazla ise bir planlama yapmanızı öneririz. Bir başka harcama da ihtiyacımız harici kıyafet alımı yaparken dikkat çekmektedir. Yeni bir kıyafet almaktan vazgeçemiyorsanız temiz giyilmiş ürünlerinizi de ikinci el olarak satabilirsiniz. Böylelikle ihtiyaçlarımızı karşılarken bir miktar kar etmiş oluruz.

Birikimde Lüks Yaşamdan Korunmanın Gizli Anahtarı Nedir?

Birikimde lüks yaşamdan korunmanın gizli anahtarı irademize sahip çıkmaktır. Özellikle indirimde olan her ürünü alma isteği birçok insanda görülmektedir. Peki bu ürüne gerçekten ihtiyacınızın olup olmadığını hiç sorguladınız mı? Muhtemelen bu soruyu daha önce kendinize hiç sormadınız. O halde ihtiyacımız olan her ürünü almaya yönleniyoruz ve indirimde bir ürün görsek dahi ihtiyacımız yoksa almıyoruz. Bu kurala uyduğunuz taktirde aylık kazancınız yüksek miktarlara ulaşacaktır.

Birikim Yaparken Gereksiz Harcamaların Önüne Geçmenin Önemi

Birikim yaparken gereksiz harcamalar her alanda dikkatinizi çekebilir ve sizde alma isteği uyandırabilir. Lakin evdeki eşyaları sürekli yenilemenin ya da giyim kuşamınızı sürekli değiştirmenin mantıksal olarak bir anlamı yoktur. Çünkü bir şeyin kullanılamaması için o eşyanın eskimiş ya da herhangi bir yerinde bir hasar meydana gelmiş olması gerekir. Lakin modern çağın dayattığı ya da benimsettiği kurallar çerçevesinde birçok birey sürekli bir şeyler alarak kendini rahatlatmaktadır. Siz, birikim yaparak ev almak istiyorsanız gereksiz tüm harcamalarınızın önüne geçmelisiniz.